Nasza strefa na targach DREMA w Poznaniu 6-9.10.15

Strefa Nauki, Doradztwa i Dotacji zlokalizowana w Zielonym Pawilonie targów DREMA 2015 to duża i ciekawa przestrzeń specjalna, na której każdy zwiedzający jak i wystawca znajdzie coś dla siebie. Organizatorem strefy zorganizowanej przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich jest portal DREWNO.PL.

My także będziemy obecni na stoisku. Przywieziemy nasz symulator harwestera i forwardera oraz będziemy doradzać w kwesti zewnętrznych dofinansowań dla przedsiębiorstw leśnych i drzewnych.

Zapraszamy na stoisko nr 5 w hali nr 8 od 6 do 9 października na terenie MTP do Poznania

10297_1

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszą częścią strefy jest sala konferencyjna z bogatym programem wydarzeń.  W ciągu czterech targowych dni pozwoli ona wszystkim chętnym zaczerpnąć wiedzy o dotacjach z Unii Europejskiej i dofinansowaniach ZUS, skutecznej promocji firmy i produktów w internecie, o znakowaniu wyrobów z drewna znakiem CE, reklamacjach surowca drzewnego, a także zagadnień związanych z BHP oraz kursami dla branży leśnej i drzewnej.

Tą Strefę Wiedzy świetnie dopełni stoisko z literaturą branżową. Duży i różnorodny wybór książek traktujących o drewnie, jego wykorzystaniu w praktyce, a także tych o podejściu naukowym, zapewni sklep internetowy portalu Drewno.pl.

Wspólnie z Wydziałem Technologii Drewna i Wydziałem Leśnym poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczym przygotowana została Strefa Konkursów, w której wykazać się będzie można wiedzą związaną z surowcem drzewnym: konkurs rozpoznawania gatunków drzew i drewna, konkurs rozpoznawania szkodników technicznych drewna. W ramach tej strefy odbywać się będzie konkurs brakarski drewna okrągłego.

Kolejną atrakcją strefy będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał okazję doświadczyć na własnej skórze, jak wymagająca i precyzyjna jest praca operatora takiej maszyny.

Plakat konkurs symulator

Pośrodku przestrzeni specjalnej znajdzie się również miejsce dla doradców z różnego rodzaju dziedzin. Tutaj właśnie będzie można uzyskać poradę w indywidualnych konsultacjach z ekspertami od pozyskiwania środków UE oraz ZUS, bezpieczeństwa i higieny pracy, marketingu internetowego, zasad z akupu surowca drzewnego, certyfikacji CE czy budownictwa z drewna. Ten ostani temat realizowany będzie dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Dom Drewnany.

Nastęnym elementem przestrzeni jest Strefa Drewno Design, którą pomagają współtworzyć poznański Zakład, Wydział Leśny UP, uzdolniony rzeźbiarz Robert Wyskiel oraz eksperci-entuzjaści renowacji mebli.

Udział w strefie biorą: portal Drewno.pl, Forest Consulting Center, Wydział Leśny oraz Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Stowarzyszenie Dom Drewniany, Państwowa Inspekcja Pracy, BES – Bezpyłowa strukturyzacja drewna, poznański Zakład, Robert Wyskiel, Karol Walkowiak, Łukasz Giergasz oraz zaproszeni eksperci.

PROGRAM KONFERENCJI

wtorek 6.10

11:00 – „Szansa na dotację z ostatniego rozdania UE na lata 2015-2020”- Dariusz Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

13:00 – 16:00 – „Ograniczanie zagrożeń przy pozyskiwaniu drewna” organizator Państwowa Inspekcja Pracy oraz Lasy Państwowe

środa 7.10

11:00 – „Szansa na dotację z ostatniego rozdania UE na lata 2015-2020”- Dariusz Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

12:00 – „Oznaczanie znakiem CE wyrobów z drewna ” – Dominik Jabłoński, Drewno.pl

13:00 – „Dotacja z ZUS – szansa wsparcia sektora drzewnego ze środków publicznych” – Dariusz Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

14:00 – „Projekt TeSaMa – Systemy utrzymania bezpieczeństwa technicznego w przemyśle maszynowym” – Andrzej Półrolniczak, DROMA

15:00 – „Praktycznie i konkretnie, czyli certyfikowane kursy dla przedsiębiorstw leśnych i drzewnych” – Jacek Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

czwartek 8.10

9:30 – „Posadzki z drewna i tworzyw drewnopochodnych w aspekcie zjawisk wynikających z ogrzewania podłogowego cz. II” – prof. dr hab. Ryszard Guzenda, dr inż. Jeży Majka – Katedra Mechaniki i Techniki Cieplnej Wydziału Technologii Drewna UP w Poznaniu,

11:00 – „Wybrane aspekty badań i oceny stabilności wymiarów elementów parkietowych” – Andrzej Noskowiak, ITD,

11:45 – „Rynek parkietów w Europie” – Dariusz Kozera, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy,

12:00 – „Szansa na dotację z UE oraz ZUS”- Dariusz Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

13:00 – „Jak skutecznie promować firmę w Internecie?” – Marta Wiśniewska, Kamil Jabłoński Drewno.pl

14:00 – „Projekt TeSaMa Systemy utrzymania bezpieczeństwa technicznego w przemyśle maszynowym”- Andrzej Półrolniczak, Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA,

15:00 – „Konstrukcje altan drewnianych w oparciu o program firmy Sema Polska” – Sema Polska

piątek 9.10

10:00 – „Wymagania związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE” – Andrzej Noskowiak ITD

11:00 – „Szansa na dotację z UE oraz ZUS” – Dariusz Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

12:00 – „Reklamacje surowca drzewnego” – Dominik Jabłoński Drewno.pl

13:00 – „Praktycznie i konkretnie, czyli certyfikowane kursy dla przedsiębiorstw leśnych i drzewnych” – Jacek Rutkowski, Forest Consulting Center Sp. z o.o.

13:00 – „Jak skutecznie promować firmę w Internecie?” – Marta Wiśniewska, Kamil Jabłoński Drewno.pl

Tekst pochodzi z portalu www.drewno.pl