Kurs operatora harwestera i forwardera + egzamin UDT Termin: 7 – 17 września 2020 r.

Masz pytania dotyczące kursu? Infolinia od 9.00 do 18.00, zadzwoń – tel. 690-800-290
Aby dokonać wstępnego zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy do pobrania

“Kurs operatorów harwestera / forwardera” to pełnowymiarowe szkolenie, po którym uczestnicy otrzymują pełne uprawnienia wymagane w zawodzie operatora wielooperacyjnych maszyn leśnych. Kurs jest ukierunkowany zarówno na zdobycie solidnej wiedzy o budowie i działaniu maszyny, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych – odpowiedniej techniki i planowania pracy.

Aby dokonać wstępnego zgłoszenia, wypełnij i prześlij mailem: Formularz zgłoszeniowy

Szkolenie prowadzone jest w kilku etapach. Kursanci zaczynają od części teoretycznej wraz z zajęciami przy komputerach – uczą się obsługi oprogramowania TimberMatic (tego, który jest w prawdziwej maszynie). W drugiej kolejności odbywają się ćwiczenia na symulatorze komputerowym harwestera/forwardera firmy John Deere, z którego kursanci mogą korzystać bez ograniczeń przez cały czas trwania szkolenia. Przed indywidualną,15-godzinną praktyką na maszynie JD, na specjalnie przygotowanych powierzchniach terenowych, odbywają się jeszcze ćwiczenia warsztatowe dotyczące zasad obsługi i konserwacji maszyny.

Autor filmu: Jakub Jędrzejczyk

Nazwa szkolenia:

“Kurs operatora harwestera / forwardera”


Data:

7 – 17 września 2020 r. (11 dni tj. 100 godzin zajęć)


Miejsce:

Zajęcia teoretyczne, na symulatorze oraz baza noclegowa w hotelu zlokalizowanym ok. 50 km na północ od Poznania.

Praktyka i egzamin UDT na terenie Nadleśnictwa Oborniki Wielkopolskie (woj. wielkopolskie, okolice Poznania).


Cena:

Kurs operatora harwestera: 11.447 zł / os. Kurs operatora forwardera: 9.110 zł / os.
Istnieje także możliwość zrealizowania dwóch kursów jednocześnie – zapytaj o cenę.

Cena obejmuje: profesjonalnie przeprowadzone szkolenie – poprzez łącznie 100 godzin zajęć (zajęcia wykładowe, warsztatowe, przy komputerach, na najnowocześniejszym symulatorze oraz 15 godzin indywidualnej praktyki na harwesterze), zakwaterowanie i pełne wyżywienie w hotelu (śniadania, obiady, kolacje), materiały szkoleniowe (skrypt, długopis, teczka), środki ochrony osobistej, materiały niezbędne do pracy w terenie (kask, kamizelka, rękawice), ubezpieczenie od NNW, przerwy kawowe, dojazdy na powierzchnię, egzamin przed komisją UDT (nadający uprawnienia do wykonywania zawodu) oraz certyfikat ukończenia szkolenia w 3 językach (polski, niemiecki
i angielski).

Uczestnik nie płaci nic dodatkowego przez cały okres trwania szkolenia.


Dostępne dofinansowania:

UWAGA! Aktualnie dostępne są jeszcze narzędzia pozwalające na dofinansowanie do kursu. Wystarczy zgłosić się do swojego Powiatowego Urzędu Pracy. Można skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) dot. już zatrudnionych, bądź skorzystać z puli pieniędzy dla osób bezrobotnych: dofinansowanie celowe nawet do 100% lub tzw. „bony szkoleniowe”. Warto zapytać w swoim PUP o aktualnie wdrażane środki unijne, gdyż urzędy dysponują dotacjami do celów szkoleniowych pochodzącymi z nowego okresu programowania funduszy unijnych 2014-2020.

Procedura ubiegania się o dotacje do kursu nie jest zbytnio skomplikowana i trwa ok. dwóch tygodni. Doradzamy i pomagamy bezpłatnie załatwić wszelkie formalności. Jesteśmy instytucją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i na stałe współpracujemy z PUP z całej Polski.

Masz pytania w sprawie dotacji? Zadzwoń: tel. 690-800-290 (Biuro Forest Consulting Center).
Doradzamy i podpowiadamy, jak skutecznie wnioskować o dofinansowanie do szkolenia operatorów.


Dokumentacja:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie formularza i opłata zaliczki w wysokości 1.230 zł – szczegóły w pliku –  Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Kontakt:

Informacji o szkoleniu udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Biuro Forest Consulting Center
e-mail: biuro@forestcc.pl
tel. 690-800-290

UWAGA! Ukończenie kursu i pozytywne zaliczenie egzaminu przed komisją z Urzędu Dozoru Technicznego nadają umiejętności i uprawnienia do pracy wielooperacyjną maszyną leśną – harwesterem lub forwarderem. Uczestnik oprócz uprawnień dozorowych otrzymuje zaświadczenie o odbyciu szkolenia (zgodne z rozporządzeniem MEN) oraz certyfikaty w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim.