Kurs brakarski „Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” czerwiec 2022 r.

Data szkolenia: 4.06. – 7.06.2022 r. /następna edycja: X 2022 r./

Termin nadesłania zgłoszenia: do 27.05.2022 r. lub wyczerpania miejsc

Pobierz zgłoszenie

Miejsce: woj. wielkopolskie, miejscowość: Będlewo (Ośrodek Badawczo-Konferencyjny IM PAN)

Cena:

 • z zakwaterowaniem w pokoju 2-osobowym: 4.243,50 zł
 • z zakwaterowaniem w pokoju 1-osobowym: 4.612,50 zł

Cena zawiera:

 • 35-godzinne szkolenie (bez godzin przeznaczonych na egzamin oraz sprawy organizacyjne, których nie wliczamy w czas trwania szkolenia), prowadzone m.in. przez doświadczonego wykładowcę-praktyka, na co dzień pracującego w Instytucie Technologii Drewna w Poznaniu
 • 19 godzin zajęć praktycznych w zakresie oceny jakości drewna konstrukcyjnego i jego klasyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami
 • zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym lub 1-osobowym (w zależności od wybranej opcji); UWAGA: istnieje możliwość rezygnacji z zakwaterowania (tj. zakwaterowanie we własnym zakresie)
 • pełne wyżywienie, tj. śniadania, obiady i kolacje; UWAGA: istnieje możliwość rezygnacji ze śniadań i kolacji (w momencie rezygnacji z zakwaterowania)
 • przerwy kawowe
 • zestaw szkoleniowy, tj. notatnik, długopis i teczkę
 • materiały szkoleniowe, tj. skrypt, miarę zwijaną i suwmiarkę stalową
 • ubezpieczenie NNW
 • certyfikat ukończenia kursu – po pozytywnym zaliczeniu egzaminu
 • zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu
 • opiekę koordynatora kursu

Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów podczas trwania kursu!

Nie wymagamy badań lekarskich.

Chciałbyś wziąć udział w kursie, ale koszt stanowi dla Ciebie poważną barierę? – zadzwoń lub napisz do nas, aby dowiedzieć się o możliwości wsparcia finansowego! Dostępnych jest kilka instrumentów – być może któryś z nich będzie dedykowany właśnie dla Ciebie. Nie martw się o przygotowanie odpowiednich dokumentów – służymy pomocą w aplikowaniu o dofinansowanie kształcenia.

Do czego potrzebne są kwalifikacje brakarza tarcicy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Prawidłowo przesortowana pod względem wytrzymałości tarcica zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji oraz oszczędność wykorzystanego drewna, co bezpośrednio wpływa na koszty inwestycji. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Na organizowanym przez nas kursie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.:

 • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
 • rozpoznawania wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
 • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
 • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

Kurs kończy się egzaminem, którego pozytywne zaliczenie nadaje uprawnienia do wytrzymałościowego sortowania tarcicy budowlano-konstrukcyjnej metodą wizualną. Pracownik z takimi kwalifikacjami jest niezbędny przy ubieganiu się przez daną firmę o certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i tym samym możliwość znakowania tarcicy budowlano-konstrukcyjnej znakiem CE. Jako absolwent kursu otrzymujesz więc konkretne kwalifikacje, pożądane na rynku pracy w branży drzewnej!

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest pobranie, wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty za kurs (w przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem kursu Organizator potrąci 30% podstawowej ceny wybranej opcji – pozostała kwota zwrócona będzie na konto płatnika).

Masz pytania dotyczące kursu?

Jesteśmy dostępni dla Ciebie w dni robocze w godz. 9:00 – 17:00

Partnerem i współorganizatorem kursu jest portal Drewno.pl – najstarszy i największy w Polsce portal branży drzewnej. Zachęcamy do aktywnego korzystania z portalu – znajdziesz tu bardzo dużo aktualnych informacji o tym, co się dzieje w branży drzewnej, możesz również skorzystać z giełdy drzewnej oraz bogatej oferty sklepu internetowego, w którym znajdziesz wszystko, co związane jest oczywiście nie z czym innym, jak… z drewnem.

Do zobaczenia! 😊