NOWOŚĆ! Kurs mechanika firmy leśnej – grudzień 2019

Kim we współczesnym przedsiębiorstwie leśnym jest mechanik? Z całą pewnością to specjalista, który posiada kompleksową wiedzę z zakresu budowy, naprawy i obsługi maszyn leśnych. Nie tylko od strony technicznej, ale i często informatycznej. Jest również fachowcem, która potrafi diagnozować problemy i wykorzystuje praktyczną wiedzę. To z kolei przekłada się na ergonomię firmy i zminimalizowanie czasu kosztownego przestoju maszyny.

Celem naszego kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie.

Proponujemy intensywny instruktaż w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery, i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn. Praca mechanika w zakładzie leśnym jest nieoceniona, ponieważ nie tylko zapewnia duże oszczędności, ale także przedłuża żywotność i sprawność maszyn.

Warsztat to nie wszystko. Rozbudowaliśmy program o praktyczne zajęcia na symulatorze komputerowym harwestera John Deere , który wyposażony jest w takie samo oprogramowanie, jakie montowane jest w rzeczywistej maszynie (TimberMatic).

Tym sposobem na szkoleniu uczestnicy będą mogli przećwiczyć m.in. zakładanie powierzchni leśnej czy kodowanie sortymentów. Zajęcia prowadzone będą zarówno na systemach starszych maszyn (Seria D) jak i tych współczesnych – Seria E i G.

Jako firma wyspecjalizowana w działalności szkoleniowej proponujemy 3-dniowy kurs, na którym zajęcia  realizowane będą w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej, realizującej głównie prace z pozyskania i zrywki drewna, przy użyciu wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder.

Termin kursu: 13 – 15 grudnia 2019 r.

Cena: z wyżywieniem i zakwaterowaniem –  2.000 zł netto / os.

Formularz zgłoszeniowy: kliknij, aby pobrać formularz

Termin zapisów: do 11 grudnia lub wyczerpania miejsc

Cel kursu:

Celem kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie. Proponujemy intensywny instruktaż w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery, i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn.

Część praktyczna zostanie poprzedzona modułem teoretycznym, na którym będą poruszane tematy m.in. budowy układu hydraulicznego, maszyn i ich komponentów. Podczas kursu będziemy bazować na maszynach John Deer (seria D i E) oraz oprogramowaniu Timbermatic.

Kliknij, aby pobrać ofertę kursu w PDF

Ramowy program kursu:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (konwersatorium)

 • Obsługa techniczna harwestera, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów
 • Systemy kontrolno-sterujące, oprogramowanie, automatyka
 • Układ i schematy hydrauliczne
 • Okresowe przeglądy maszyn – tzw. interwały serwisowe
 • Główne zalecenia dot. obsługi maszyny

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (warsztat)

 • Ćwiczenia na symulatorze komputerowym
  • Obsługa systemu
  • Tworzenie i edycja tablic rozkroju
  • Zasady optymalizacji przerzynki
  • Kalibracja systemu pomiarowego
 • Działanie i budowa części i podzespołów stosowanych w maszynach leśnych
 • Umiejętność czytania i posługiwania się katalogiem części wymiennych do maszyn
 • Współpraca z serwisem i działem magazynowym / zamawianie części
 • Naprawy i regeneracje przy użyciu specjalistycznych i nietypowych narzędzi warsztatowych
 • Awarie i szukanie ich przyczyn. Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów
 • Prace techniczne w układzie elektrycznym i hydraulicznym maszyny
 • Wyjazd i pokaz pracy maszyn. Wykonywanie napraw w warunkach terenowych

Termin kursu: 13 – 15 grudnia 2019 r.

Cena: z wyżywieniem i zakwaterowaniem –  2.000 zł netto + 23% VAT = 2.460 zł brutto / os.

Formularz zgłoszeniowy: kliknij, aby pobrać formularz

Zapisy do 11 grudnia lub wyczerpania miejsc


Źródło: Fragment filmu “Robotnik leśny” NOT Łomża, 2014

Kurs organizowany będzie od piątku do niedzieli, teren Nadleśnictwa Oborniki Wlkp. ok. 30 km od Poznania. Ostatniego dnia szkolenia przewidziany egzamin praktyczny. Po jego pozytywnym ukończeniu absolwent otrzyma certyfikat. Organizator zapewnia w cenie zakwaterowanie i pełne wyżywienie, materiały szkoleniowe, środki ochrony BHP, ubezpieczenie NNW.

Praca mechanika w zakładzie leśnym jest nieoceniona, ponieważ nie tylko zapewnia duże oszczędności, ale także przedłuża żywotność i sprawność maszyn. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego organizujemy nasze kursy kładąc nacisk na naukę praktyczną, chcąc przygotować Państwa do przyszłej pracy w zawodzie. Opieramy to na doświadczeniu wykwalifikowanej kadry instruktorów, którzy w jasny i klarowny sposób przekażą Państwu swoją wiedzę.

Kontakt:

Informacji o szkoleniu udziela i zgłoszenia przyjmuje:

Jacek Rutkowski,
e-mail: biuro@forestcc.pl
tel. 690-800-290