OSTATNI UNIJNY 7-dniowy “Kurs brakarski drewna okrągłego z III klasą brakarską” za jednie 631 zł/os.

Zapraszamy na ostatni już kurs brakarski, realizowany w ramach kończącego się projektu unijnego pt. „DREWNO – SUROWIEC DOSKONAŁY: Podniesienie kwalifikacji w sektorze leśno-drzewnym z województwa warmińsko-mazurskiego”

Uczestnicy kursu brakarskiego będą mogli nabyć umiejętności oceny jakości surowca (drewna okrągłego) i jego klasyfikacji, zgodnie ze stosowanymi normami i warunkami technicznymi. Ostatniego dnia szkolenia przeprowadzony będzie egzamin, po którym uczestnicy będą mogli uzyskać III stopień klasy brakarskiej (zgodnie z aktualnymi przepisami Lasów Państwowych).

W dofinansowanym kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy zamieszkują lub pracują lub uczą się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. To jest jedyny warunek uczestnictwa w projekcie. Po jego spełnieniu pełnowymiarowy 7-dniowy kurs za jedynie 631 zł / os.

Jakie tematy obejmuje program kursu?

  • Informacje dotyczące budowy drewna.
  • Rozpoznawanie gatunków drewna, rozpoznawanie i pomiar wad drewna.
  • Klasyfikacja surowca drzewnego.
  • Polskie Normy i warunki techniczne stosowane w obrocie surowcem drzewnym.
  • Konserwacja surowca drzewnego.
  • Podstawy prawne i praktyka reklamacji surowca drzewnego.
  • Zasady i metody przeprowadzania szacunków brakarskich na pniu.
  • Informacje związane z przerobem drewna w Polsce.
  • Egzamin na III klasę brakarską.

Skąd pomysł na kurs brakarski?

Często dochodzi do przepłacania za kupowane drewno, z powodu braku prawidłowej kontroli jakości surowca. Surowiec drzewny stanowi główne centrum kosztów w tartacznictwie. Każda zaoszczędzona złotówka podczas jego zakupu przekłada się bezpośrednio na wzrost zysku przedsiębiorstwa.

Teoretycznie cena jaką płacimy za drewno zależy od jego jakości. W rzeczywistości częste są sytuacje kiedy jakość drewna trafiającego do zakładu z różnych przyczyn odbiega od tej zapisanej w dokumentach. Dobrze wyszkolony brakarz drewna okrągłego w zakładzie branży drzewnej to trafiona inwestycja. Nie bójmy się reklamować drewna, jeśli nie spełnia określonych warunków technicznych. Aby to skutecznie przeprowadzać, niezbędna jest wiedza i kwalifikacje zdobyte na profesjonalnym kursie brakarskim.

⇒ Dokumenty zgłoszeniowe do pobrania dostępne są w zakładce: Zgłoszenia – formularze

Opis kursu:

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa min. 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie placu surowca w tartaku przerabiającym zarówno gatunki iglaste jak i liściaste drewna.Drewno jest odpowiednio przygotowane i udostępnione kursantom. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na określonym w regulaminie poziomie umożliwia otrzymanie przyznawanej przez organizatora kursu klasy brakarskiej.

Zajęcia podczas szkolenia prowadzone są przez kilku fachowców i praktyków. Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w tartaku i w lesie. Uczestnicy kursu otrzymają interesujące materiały szkoleniowe, w tym zestawy norm i fachową literaturę. Jesteśmy przekonani, że po naszym kursie brakarskim absolwent podniesie swoje umiejętności przydatne do pracy m.in. w zakładzie przerobu drewna lub w szeregach Lasów Państwowych lub przedsiębiorców leśnych, którzy coraz częściej poszukują właśnie brakarzy.


Tytuł szkolenia:

“Kurs brakarzy drewna okrągłego”


Czas:

od 25 do 31 maja 2019 r. (7 dni)


Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca i jego klasyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami. Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami, co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca.

Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikację z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne.

Studentom i absolwentom kurs daje cenne umiejętności brakarskie (wraz ze zdobyciem stopnia III klasy), nie tylko przydatne do pracy w leśnictwie ale także w branżach pokrewnych (np. tartaku czy jako samodzielny brakarz).


Cena kursu:

Koszt kursu wynosi jedynie 631 zł / os. za pełnowymiarowe szkolenie, wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, zajęciami teoretycznymi i praktycznym oraz egzaminem. Pozostała część kosztów pokrywana jest ze środków europejskich w ramach realizowanego projektu unijnego.

Uczestnikami projektu mogą być osoby dorosłe zamieszkujące, uczące się lub pracujące na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć udziału w kursie oraz nie prowadzą własnej działalności gospodarczej.

W cenie: profesjonalne przeprowadzenie 7-dniowego kursu przez kilku instruktorów i wykładowców wraz z indywidualnym podejściem do każdego kursanta, zajęcia teoretyczne, praktyka w terenie: tartak i powierzchnia leśna, materiały szkoleniowe w tym książki i narzędzia potrzebne w tartaku, pełne zakwaterowanie i wyżywienie, egzamin końcowy, wydawane dokumenty, konsultacje z instruktorami.


Zgłoszenia na kurs:

Zgłoszenia na kurs uczestnicy dokonują drogą mailową (skan) za pomocą przygotowanego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.forestcc.pl w zakładce „Projekt UE” w terminie do 14 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć (decyduje data wpływu zgłoszenia).

Po odebraniu maila Organizator zweryfikuje zgłoszenie pod kątem poprawności, utworzy listę rankingową i następnie poinformuje mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w kursie lub wpisaniu na listę rezerwową. W przypadku otrzymania takiej samej liczby pkt. decyduje data i godz. wpływu zgłoszenia (tzw. “zasada pierwszeństwa”).

Zgodnie z zasadami “Regulaminu rekrutacji” (pobierz plik PDF regulaminu), aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić, podpisać i przesłać drogą mailową (skan lub zdjęcie) na adres biuro@forestcc.pl następujące poniższe załączniki:

Dokumenty do wypełnienia i odesłania – termin zgłoszeń do 19 kwietnia 2019 r.
lub wyczerpania wolnych miejsc (grupa liczyć będzie max 12 osób)

Wszystkie powyższe załączniki w wersji edytowanej WORD –  dostępne tutaj, do pobrania


Kontakt z Biurem Projektu

Jacek Rutkowski – koordynator
tel. 690-800-290, e-mail: biuro@forestcc.pl

Adres korespondencyjny:

Forest Consulting Center Sp. z o.o.
Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego
Dąbrowskiego 75-56, 60-523 Poznań
www.forestcc.pl

Siedziba Biura Projektu:

Gardzień 21, 14-241 Ząbrowo
woj. warmińsko-mazurskie


Szkolenia odbywają się w ramach projektu pt. „DREWNO – SUROWIEC DOSKONAŁY: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśnodrzewnym województwa warmińsko-mazurskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby dorosłe z województwa warmińsko-mazurskiego.

Przykładowe referencje uczestników –
kliknij w miniaturę, aby powiększyć obraz

KPPDBernard Kuś

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów? Przede wszystkim stawiamy na wysoką jakość merytoryczną organizowanych przez nas szkoleń. Chcemy by ich uczestnicy wynieśli wiedzę przydatną w codziennej pracy, która przekłada się na poprawę jej jakości i efektywności. Słuchamy opinii uczestników kursów i staramy się, by każde kolejne szkolenie było jeszcze lepsze niż poprzednie. Program organizowanego przez nas „Kursu brakarskiego” obejmuje tematy przygotowane specjalnie dla osób związanych z zakupem surowca drzewnego, których nie poruszają kursy organizowane przez jednostki Lasów Państwowych.

Przykładowe referencje:

„Znakomicie przygotowani instruktorzy w sposób zrozumiały przekazywali wiedzę oraz wykazywali się przy tym profesjonalizmem i doświadczeniem. (…) Rzetelna wiedza, potężna dawka praktyki i świetna organizacja to podstawy dobrego szkolenia, dlatego też polecam współpracę z organizatorami kursu: firmami Forest Consulting Center oraz Drewno.pl”  Bernard Kuś – uczestnik, styczeń 2015

„Jestem zadowolony z odbytego szkolenia. Program został zrealizowany w pełni i zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Instruktorzy w sposób zrozumiały przekazywali wiedzę i charakteryzowali się profesjonalizmem. Potwierdzeniem tych słów jest ukończenie przeze mnie z wynikiem pozytywnym ww. kursu oraz otrzymanie III klasy brakarskiej. Polecam! – Grzegorz Ucinek – firma LASPOL, czerwiec 2014

„W szkoleniu tym brało udział sześciu pracowników z KPPD-Szczecinek. Wszystko ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym oraz uzyskali III stopień klasy brakarskiej. Szkolenie zorganizowane i zrealizowane zostało w pełni rzetelnie i profesjonalnie. Firmy Forest CC i Drewno.pl współpracowały z doświadczonymi ekspertami i instruktorami brakarstwa, dzięki czemu na kursie nie zabrakło fachowej wiedzy jak i przydatnej praktyki. Tym samym firmy są godne polecenia i zaufania.” – Bożena Czerwińska – Lasek, wiceprezes KPPD-Szczecinek, październik 2014