slide
Kurs mechanika firmy leśnej wraz z systemami komp.: 13-15.12.19
Praca mechanika w ZUL jest nieoceniona, nie tylko zapewnia duże oszczędności, ale także przedłuża żywotność maszyn
slide
Rewolucyjne zmiany w sposobie egzaminowania przed Komisją UDT
Czy łatwo będzie można zdobyć uprawnienia IIŻ?
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
Najbliższy termin 2 - 13 grudnia 2019 r. Rekrutacja trwa. Infolinia tel. 690-800-290
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ w cenie 2 - 13 grudnia 2019 (11 dni) 22-11-2019
„Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder 12 - 15 grudnia 2019 r. (3 dni) 01-12-2019

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

NOWOŚĆ! Kurs mechanika firmy leśnej – grudzień 2019

Dodano: 12-11-2019

Kim we współczesnym przedsiębiorstwie leśnym jest mechanik? Z całą pewnością to specjalista, który posiada kompleksową wiedzę z zakresu budowy, naprawy i obsługi maszyn leśnych. Nie tylko od strony technicznej, ale i często informatycznej. Jest również fachowcem, która potrafi diagnozować problemy i wykorzystuje praktyczną wiedzę. To z kolei przekłada się na ergonomię firmy i zminimalizowanie czasu kosztownego przestoju maszyny.

Celem naszego kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie.

Proponujemy intensywny instruktaż w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery, i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn. Praca mechanika w zakładzie leśnym jest nieoceniona, ponieważ nie tylko zapewnia duże oszczędności, ale także przedłuża żywotność i sprawność maszyn.

Warsztat to nie wszystko. Rozbudowaliśmy program o praktyczne zajęcia na symulatorze komputerowym harwestera John Deere , który wyposażony jest w takie samo oprogramowanie, jakie montowane jest w rzeczywistej maszynie (TimberMatic).

Tym sposobem na szkoleniu uczestnicy będą mogli przećwiczyć m.in. zakładanie powierzchni leśnej czy kodowanie sortymentów. Zajęcia prowadzone będą zarówno na systemach starszych maszyn (Seria D) jak i tych współczesnych – Seria E i G.

Jako firma wyspecjalizowana w działalności szkoleniowej proponujemy 3-dniowy kurs, na którym zajęcia  realizowane będą w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej, realizującej głównie prace z pozyskania i zrywki drewna, przy użyciu wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder.

Termin kursu: 13 – 15 grudnia 2019 r.

Cena: z wyżywieniem i zakwaterowaniem –  2.000 zł netto / os.

Formularz zgłoszeniowy: kliknij, aby pobrać formularz

Termin zapisów: do 1 grudnia lub wyczerpania miejsc

Continue reading

Rewolucja w egzaminach UDT. Czy zmiany w sposobie egzaminowania wpłyną na zdawalność?

Dodano: 30-10-2019

Źródło: UDT

Od czerwca br. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych.

Dotyczy ono bezpośrednio sposobu uzyskania uprawnień pozwalających na legalną pracę na maszynach leśnych. Mowa oczywiście o tzw. „uprawnieniach dozorowych” z zakresu obsługi urządzeń technicznych – żurawi przenośnych kat. II Ż.

Wcześniej, aby uzyskać takie uprawnienia należało podejść do egzaminu ustnego i po pozytywnym jego zdaniu odbywała się część praktyczna w maszynie.  O ile część terenowa pozostaje bez zmian, to zupełnie zmieniła się część teoretyczna. Odbywa się ona bowiem na zasadzie testu zamkniętego. Jak to wygląda po ostatnich zmianach?

Continue reading