slide
Nowa runda dotacji z ZUS: do 90%
Inwestycje na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach drzewnych. Szczegóły tel.: 690-077-338
slide
Realizujemy projekt UE: 90% dofinansowania na kursy w FCC
Uczestnikami mogą być osoby zamieszkujące lub pracujące / uczące się na Warmii i Mazurach
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
Najbliższy termin 25.06 - 5.07.2019 r. Rekrutacja trwa. Infolinia tel. 690-800-290
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ w cenie 10 - 20 września 2019 (11 dni) 27-08-2019
Kurs operatora traków taśmowych poziomych 24 - 27 lipca 2019 (3,5 dnia) 30-06-2019

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

Ruszyły nowe dotacje z ZUS: nawet 90% bezzwrotnej dotacji na inwestycje BHP. Na jakie środki można liczyć, na co otrzymać wsparcie i jak wygląda procedura?

Dodano: 02-07-2019

Ruszyły dotacje z ZUS!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wreszcie konkurs na dofinansowanie działań na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Ostateczny termin składania wniosków upływa 16 sierpnia, można je składać z kolei od 15 lipca br.

Nie trzeba się jednak spieszyć, kolejność składania wniosków nie ma znaczenia, a termin nie będzie z pewnością skrócony. Lepiej złożyć dopracowaną dokumentację, podstawowe błędy wykluczają wniosek już na starcie, a w przypadku konieczności uzupełnienia informacji będzie to można uczynić tylko raz. W przypadku błędów w uzupełnieniu, wniosek będzie również odrzucony. Zainteresowanie jest dość duże, stąd pewnie zaostrzenie podejścia co do możliwości poprawiania złożonej dokumentacji.

Na jakie środki można liczyć?

W ramach konkursu ZUS ma do rozdysponowania kwotę 50 mln zł. Jest to kwota spora, jednak pamiętajmy że dotyczy ona całego kraju. Uwaga: Podane poniżej kwoty podane w brutto:

 • Jeżeli o dofinansowanie stara się firma mikro, to może liczyć na 90% dotację, przy czym jej kwota przeznaczona na inwestycję nie może przekroczyć 139.000,00 zł.
 • W przypadku firmy małej to 80% dofinansowania przy maksymalnej kwocie dofinansowania 210.000,00 zł.
 • Jeżeli chodzi natomiast o firmy średnie odpowiednio 60% dofinansowania i kwota 340.000,00 zł. Dodatkowo można otrzymać jeszcze 1.000,00 zł na działania doradcze.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Firmy z branży drzewnej mogą uzyskać dofinansowanie między innymi na instalacje odpylające. Natomiast przedsiębiorstwa usług leśnych, zakup przyczepek zrywkowych. W przypadku przyczepek zrywkowych kwota dofinansowania jest ograniczona do wartości 30.000,00 zł, co znacznie ogranicza możliwość realnego skorzystania z dotacji. To ważna informacja, gdyż dotychczas nie było takiego ograniczenia i firmy leśne mocno na nie liczyły.

Podobne ograniczenie kwotowe obowiązuje w przypadku wózków jezdniowych, dotychczas obowiązywała kwota 50.000,00 zł – teraz to niestety tylko 30.000,00 zł. Nie ma natomiast dodatkowego ograniczenia co do instalacji odpylających.

Jak wyłaniane są wnioski do dofinansowania?

Wnioski złożone do 16 sierpnia podlegają ocenie. Każdemu z nich przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, a następnie tworzona lista rankingowa. Następnie wybierane są wnioski od “góry” listy, aż do momentu wyczerpania kwoty 50 mln. Do najważniejszych kryteriów oceny wniosków należą:

1. Wielkość przedsiębiorstwa

 • Mikroprzedsiębiorstwo otrzymuje 5 punktów (maksymalna wartość w tym kryterium)
 • Małe przedsiębiorstwo – 4 punkty

2. Kategoria ryzyka działalności

 • od 1 do 3 – 2 punkty
 • od 4 do 5 – 4 punkty
 • od 6 do 9 – 8 punktów
 • pow. 10 – 10 punktów (maksymalna wartość)

3. Lokalizacja

 • dolnośląskie; warmińsko-mazurskie; wielkopolskie – 5 punktów (maksymalna wartość)
 • kujawsko-pomorskie; lubuskie; opolskie; podlaskie; śląskie; zachodniopomorskie – 4 punkty
 • pomorskie; lubelskie; łódzkie; świętokrzyskie – 3 punkty
 • podkarpackie – 2 punkty
 • małopolskie; mazowieckie – 1 punkt

4. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych

 • w firmie mikro – 5 punktów (maksymalna wartość)
 • w firmie małej – 4 punkty
 • w firmie średniej – 3 punkty

Warto o tym pamiętać…

W powyższych kryteriach można uzyskać maksymalnie 25 punktów, dochodzi do tego jeszcze 40 punktów, które uzyskuje się między innymi za zasadność wydatków i działań, poprawne wpisywanie się w cele dofinansowania czy też odpowiednią wysokość kosztów.

W naszej ocenie kluczem otrzymania dofinansowania jest dobre wpisanie się w kryteria oceny oraz dokładne przygotowanie już pierwszego wniosku, aby nie “odpaść” już podczas oceny wstępnej (formalnej). Już podczas oceny wniosku, w przypadku konieczności uzupełnienia wniosku, trzeba również pamiętać o dokładności i dotrzymaniu 14 dniowego terminu.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu doradczym, głównie w skutecznym pozyskiwaniu dofinansowań zewnętrznych (także tych z ZUS), proponujemy Państwu rzetelną współpracę
w zakresie ubiegania się o dostępne środki na poprawę BHP w swoim zakładzie. Jako FCC od lat skupiamy się na branży leśnej i drzewnej, zatem doskonale znamy specyfikę tego sektora.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Dariusz Rutkowski
Forest Consulting Center Sp. z o.o.
Kształcenie Doradztwo Ekspertyzy

Ul. Dąbrowskiego 75/56
60 – 523 Poznań
Tel. 609-077-338
d.rutkowski@forestcc.pl


Film promocyjny opublikowany przez ZUS:

Źródło filmu: www.zus.pl/prewencja/

“Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder

Dodano: 11-06-2019

Zapraszamy na kolejną edycję nowego szkolenia adresowanego do pracowników warsztatowych przedsiębiorstw leśnych. Proponujemy 3-dniowy kurs, na którym położony zostanie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, realizowane w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej, która wykonuje głównie pracę z pozyskania i zrywki drewna, przy użyciu wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder.

Praktyka warsztatowa zostanie poprzedzona modułem teoretycznym, nt. budowy maszyn i jej komponentów. Planowana jest grupa kameralna, wraz z samodzielnym wykonywaniem prac warsztatowych. Współpraca z doświadczonym mechanikiem-instruktorem, na co dzień pracującym w PUL LASTECH, który jako jeden z pierwszych firm leśnych w Polsce zakupiło profesjonalne maszyny leśne. Podczas tego kursu będziemy bazować na zielonych maszynach John Deer (seria D i E oraz G) oraz Timberjack.

Celem kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie, najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie. Proponujemy intensywny instruktarz w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn.

Termin kursu: wrzesień 2019 r. (3 dni)

Miejsce: teoria: Oborniki Wlkp., praktyka: Dąbrówka Leśna k. Poznania

Cena: z wyżywieniem i zakwaterowaniem – 1.980 zł netto + 23% VAT = 2.435,4 zł brutto / os.

Formularz zgłoszeniowy:  kliknij, aby pobrać zgłoszenie

Continue reading

Zapytanie numer 100/RPWM/2019 – Wybór wykonawcy przeprowadzenia zajęć praktycznych przy użyciu komputerów oraz symulatora komputerowego harwestera, podczas kursu operatora harwestera.

Dodano: 11-06-2019

Poniżej prezentujemy szczegóły opublikowanego w Bazie Konkurencyjności dnia 11.06.2019 postępowania ofertowego, dotyczącego wyboru wykonawcy przeprowadzenia zajęć przy użyciu komputerów oraz symulatora komputerowego harwestera, podczas kursu operatora harwestera.

Aktualizacja z 21.06.2019 r.

Informacja o wybranym wykonawcy

Rozstrzygnięte

Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty

Marcin Kobielak
Lednogóra 43J, 62-231 Lednogóra
data wpływu oferty: 18.06.2019 r. godz. 10.15


Szczegóły postępowania – kliknij, aby przejść do szczegółów postępowania

Załączniki dotyczące postępowania (pliki do pobrania):

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, termin składania ofert: 2019-06-19, godz.: 10.00 CEST

Postępowanie odbywa się w ramach trwającego projektu pt. „DREWNO – SUROWIEC DOSKONAŁY: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśnodrzewnym województwa warmińsko-mazurskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Uczestnicy szkolenia płacą tylko 10% wartości szkolenia. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby dorosłe z województwa warmińsko-mazurskiego.

Continue reading