slide
Rewolucyjne zmiany w sposobie egzaminowania przed Komisją UDT
Czy łatwo będzie można zdobyć uprawnienia IIŻ?
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
Najbliższy termin: 25 maja - 4 czerwca 2020 r. Rekrutacja trwa. Infolinia tel. 690-800-290
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 26 - 29 maja 2020 r. (4 dni) 15-05-2020
Kurs brakarski drewna okrągłego dla przedsiębiorców leśnych i tartaczników - III klasa brakarska 30 maja - 5 czerwca 2020 r. (7 dni) 22-05-2020
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ w cenie 25 maja - 04. czerwca 2020 r. (11 dni) 15-05-2020

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Marlena Klafka, e-mail: biuro@forestcc.pl, tel. 690 800 290

W pozostałych sprawach kontakt z Dariuszem Rutkowskim,
e-mail: d.rutkowski@forestcc.pl, tel. 609 077 338

Aktualności

!! KORONAWIRUS !!

Dodano: 13-03-2020

 

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z pandemią KORONAWIRUSA oraz w trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo zawieszam najbliższe planowane szkolenia tj.:

 • Kurs operatora harwestera i forwardera (planowane rozpoczęcie 23 marca)
 • Kurs dozorowy (UDT) (planowane rozpoczęcie 27 marca)

Kursy zostaną zrealizowane w najbliższym możliwym terminie o czym zostaniecie Państwo poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jako Niepubliczna Jednostka Oświaty dostosowujemy się tym samym do regulacji dotyczących zajęć edukacyjnych wprowadzonych w Polsce 11 marca.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Jesteśmy dostępni dla Państwa pod numerem infolinii: 690800290

 

Dr inż. Dariusz Rutkowski

Prezes Zarządu

100% dofinansowanie kursu brakarskiego

Dodano: 12-02-2020

Czy macie Państwo wykwalifikowanego pracownika, który zajmuje się zakupami surowca ? Znajomość norm i umiejętność ich zastosowania oraz zrealizowania skutecznej  reklamacji pozwala na zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na pewno koszt szkolenia szybko się zwróci. Jednak jeżeli takie argumenty do Państwa nie przemawiają, to warto jeszcze skorzystać z dotacji którą łatwo można uzyskać a pozwala ona sfinansować nawet 100% kosztów kursu.

Myślimy tutaj o środkach z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które są w dyspozycji wszystkich Powiatowych Urzędów Pracy. Mamy początek roku i ruszają już pierwsze pieniądze, wystarczy złożyć tam prosty wniosek. Mimo tego, że dokumenty składamy do Urzędu Pracy nie dotyczy to osób bezrobotnych.

O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego (kursu bądź szkolenia) mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, w rozumieniu przepisów ustawy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie swoich własnych kompetencji lub kompetencji osób pracujących w przedsiębiorstwie.

Pracodawca planujący zorganizowanie kształcenia musi złożyć do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego. We wniosku tym można już wskazać konkretnego organizatora wybranego kursu (ofertę) np. “Kursu brakarskiego”.

Więcej informacji i pomoc w uzyskaniu dofinansowania: Dariusz Rutkowski Forest Consulting Center kontakt: 609 077 338

Dla uczestników szkoleń organizowanych przez Drewno.pl i Forest Consulting Center doradztwo jest bezpłatne

Zachęcamy do uczestnictwa w najbliższych szkoleniach:

 

Kurs brakarzy drewna okrągłego: 29.02. – 06.03.2020 r.

Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej: 05. – 08.03.2020 r.

Zmiany w obowiązujących warunkach technicznych drewna okrągłego.

Dodano: 16-01-2020

Z początkiem bieżącego roku w życie weszło zarządzenie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych wprowadzające do stosowania nowe warunki techniczne wykorzystywane w obrocie surowcem drzewnym
w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.

Warunki techniczne określają wymagania jakościowe i wymiarowe dla poszczególnych grup sortymentowych surowca drzewnego oraz m.in. definiują wady drewna i sposób ich pomiaru. Nowe zapisy w praktyce eliminują z użytku Polskie Normy.

Nowe warunki techniczne, wprowadzone Zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 30. września 2019r. składają się z 12 części, do których należą:

 1. Podział, terminologia i symbole stosowane w obrocie surowcem drzewnym
 2. Zasady przygotowania do pomiaru, pomiar, obliczanie miąższości i cechowanie surowca drzewnego
 3. Wady drewna
 4. Drewno wielkowymiarowe iglaste
 5. Drewno wielkowymiarowe kłodowane iglaste
 6. Drewno wielkowymiarowe liściaste
 7. Drewno wielkowymiarowe kłodowane liściaste
 8. Drewno specjalne, w skład których wchodzą: a) ramowe warunki techniczne – Drewno okleinowe; b) warunki techniczne – Drewno sklejkowe; c) ramowe warunki techniczne – Drewno na słupy
 9. Drewno średniowymiarowe
 10. Drewno małowymiarowe
 11. Drewno wielkowymiarowe liściaste o obniżonej jakości (pozaklasowe)
 12. Pozostałości drzewne

Zarządzenie dyrektora LP weszło w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 1. stycznia 2020r.  Oznacza to, że umowy zawierane w procedurach sprzedaży na 2020r. będą realizowane w oparciu o znowelizowane warunki techniczne.

Od nowego roku obowiązują również ujednolicone zasady przeprowadzania procedury reklamacji drewna zakupionego w Lasach Państwowych.

Forest Consulting Center i Drewno.pl zapraszają osoby zajmujące się zakupem i odbiorem surowca drzewnego w zakładach przemysłu drzewnego oraz wszystkich brakarzy drewna okrągłego na seminarium, którego celem jest omówienia wprowadzonych zmian. Podczas dwudniowego spotkania doświadczeni instruktorzy brakarstwa omówią zakres wprowadzonych zmian dotyczących wad drewna i ich pomiaru, klasyfikacji jakościowo-wymiarowej w poszczególnych grupach sortymentowych, ujednoliconego procesu reklamacji drewna.

Podczas kursu przewidziany jest czas na omówienie najczęstszych problemów z jakimi borykają się brakarze drewna okrągłego podczas swojej pracy oraz indywidualne konsultacje z instruktorami brakarstwa.

Termin spotkania: 14-15.02.2020r.

Miejsce: Pałac Będlewo (woj. wielkopolskie)

Cena: 690 zł netto + 23% VAT (848,70 zł brutto) – Cena obejmuje nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

 

Zgłoszenie udziału

Zgłoszenia na kurs uczestnicy dokonują drogą mailową za pomocą formularza zgłoszeniowego w terminie do 7 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć (decyduje data wpływu zgłoszenia). Formularz zgłoszeniowy do pobrania, kliknij

Wraz ze zgłoszeniem należy dokonać płatności zaliczki, która jest niezbędna aby potwierdzić zapisanie na listę uczestników. Kwota zaliczki wynosi 200 zł brutto / os. Dane do przelewu znajdują się na ostatniej stronie formularza. 

Zapisy i informacje

Katarzyna Jabłońska

tel. 61 6243467, e-mail: k.jablonska@drewno.p

Marlena Klafka FCC

Tel. 690 800 290, e-mail: biuro@forestcc.pl