“Kurs brakarski drewna okrągłego z III klasą brakarską”

Zapraszamy przedsiębiorców leśnych, tartaczników, studentów, absolwentów i wszystkich zainteresowanych branżą drzewną, na kolejną, pierwszą w 2018 r., edycję “Kursu brakarskiego drewna okrągłego” organizowanego wraz portalem Drewno.pl. Najbliższe szkolenie planujemy w lutym, ustalony termin 10 – 16 marca 2018 r.

Surowiec drzewny stanowi główne centrum kosztów w tartacznictwie. Każda zaoszczędzona złotówka podczas jego zakupu przekłada się bezpośrednio na wzrost zysku przedsiębiorstwa. Teoretycznie cena jaką płacimy za drewno zależy od jego jakości.

W rzeczywistości częste są sytuacje kiedy jakość drewna trafiającego do zakładu odbiega od tej zapisanej w dokumentach. Brak prawidłowej kontroli jakości surowca powoduje, że firmy przepłacają za kupowane drewno.

Wraz z portalem Drewno.pl przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wspólnie już kilka edycji kursu brakarskiego, podczas którego nauczyć się można m.in. 

  • Jak rozpoznawać wady drewna, mierzyć i prawidłowo klasyfikować surowiec drzewny?
  • Jak skutecznie przeprowadzić proces reklamacji drewna kupionego w Lasach Państwowych?
  • Jak manipulować dłużycę, aby optymalnie wykorzystać zakupione drewno?
  • Jak odróżnić surowiec pełnowartościowy od przeznaczonego na cele energetyczne?

Zapisz się: Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Masz pytania?
Szybki kontakt do organizatora: Jacek Rutkowski, tel 690-800-290, biuro@forestcc.pl

Zajęcia podczas szkolenia prowadzone są przez kilku fachowców i praktyków. Szkolenie obejmuje cześć teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w tartaku i w lesie: rozpoznawanie wad, klasyfikacja surowca, wpływ wad na jakość tarcicy, szacunek brakarski na pniu. Uczestnicy kursu otrzymają interesujące materiały szkoleniowe (m.in. książki “Wady drewna” R. Kimbara i “Szacunek brakarski i klasyfikacja drewna okrągłego” autorzy: Dieter F. Giefing, Witold Pazdrowski). Po pozytywnym ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu absolwenci otrzymują III klasę brakarską.

Tytuł szkolenia:

“Kurs brakarzy drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych”

Czas i miejsce:

od 10 do 16 marca 2018 r. – Miejscowość Będlewo koło Kościana, ok. 30 km na południe od Poznania w kier. Wrocławia (przy DK nr 5 i autostradzie A2).

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca i jego klasyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami. Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami, co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca.

Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikację z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne.

Studentom i absolwentom kurs daje konkretne umiejętności brakarskie (wraz ze zdobyciem stopnia III klasy), nie tylko przydatne do pracy w leśnictwie ale także w branżach pokrewnych.


Ramowy program:

Kliknij, aby pobrać ramowy program “Kursu brakarskiego”


Cena kursu:

2990 zł netto + 23% VAT / os., tj. 3677,7 zł brutto / os.

W cenie: profesjonalne przeprowadzenie 7-dniowego kursu przez kilku instruktorów i wykładowców, zajęcia teoretyczne, praktyka w terenie: tartak i powierzchnia leśna, materiały szkoleniowe w tym książki i narzędzia potrzebne w tartaku, pełne zakwaterowanie i wyżywienie, egzamin końcowy, wydawane dokumenty, konsultacje z instruktorami.


Dostępne dofinansowania:

UWAGA! Aktualnie dostępne są narzędzia pozwalające na dofinansowanie do kursu. Wystarczy zgłosić się do swojego Powiatowego Urzędu Pracy. Można skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) dot. już zatrudnionych, aktualnie wdrażane środki bądź skorzystać z puli pieniędzy dla osób bezrobotnych: dofinansowanie celowe nawet lub tzw. “bony szkoleniowe”. 

Procedura ubiegania się o te środki nie jest zbytnio skomplikowana i trwa ok. dwóch tygodni. Doradzamy i pomagamy bezpłatnie załatwić wszelkie formalności. Jesteśmy instytucją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i na stałe współpracujemy z PUP z całej Polski. Masz pytania? Zadzwoń: tel. 690-800-290 (Jacek Rutkowski). Doradzamy i podpowiadamy, jak skutecznie wnioskować o dofinansowanie do tego szkolenia.


Grupa odbiorców (opcjonalnie):

  • Pracownicy tartaków i przedsiębiorstw drzewnych
  • Pracownicy firm energetycznych lub audytujących (m.in. biomasa)
  • Pracownicy przedsiębiorstw leśnych
  • Studenci i absolwenci leśnictwa lub kier. pokrewnych


Czas trwania szkolenia:

Szkolenie trwa od piątku (wieczór) do piątku, tj. 7 dni (ponad 70 godzin zajęć).
Od 10 do 16 marca 2018 r.
Zapisy w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca


Miejsce szkolenia:

Kurs odbywa się ok. 30 km od Poznania w kier. Wrocławia.

Zakwaterowanie i część teoretyczna w Pałacu Będlewo – Ośrodek Badawczo-Konferencyjny IM PAN, Będlewo, ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl

Zajęcia praktyczne na terenie zakładu P.U-H “Trak” Wojciech Łabiński Racot, ul. Ogrodowa 1, www.trakwojtek.pl oraz w okolicznym parku i lesie.


Zgłoszenie:

Zapisy na szkolenie przyjmujemy do 2.03.2018

Zapisy uczestników kursu przyjmowane są:


Kontakt z organizatorami:

Wszelkich niezbędnych informacji udzielają:

  • Branża drzewna – Katarzyna Jabłońska, tel. 601-876-319, e-mail; k.jablonska@drewno.pl
  • Przedsiębiorcy leśni – Jacek Rutkowski, tel. 690-800-290, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl


Organizatorzy:

Drewno.pl – najstarszy i największy w Polsce portal branży drzewnej. Od ponad 15 lat dostarcza informacji i wiedzy z zakresu obróbki i wykorzystania drewna.

Portal Drewno.pl posiada ponad 46.000 zarejestrowanych użytkowników. Każdego miesiąca strony portalu odwiedza ok. 100 tys. osób.

Portal Drewno.pl prowadzi również sklep internetowy, w którym nabyć można m.in. literaturę fachową czy specjalistyczne narzędzia dla przemysłu drzewnego.

Forest Consulting Center – firma zajmującą się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno – drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego.

Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

Forest Consulting Center może pochwalić się zrealizowaniem kilku cyklów szkoleń dla Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw oraz licznych Zakładów Usług Leśnych potwierdzonych referencjami. Łączna liczba przeszkolonych przedstawicieli przedsiębiorstw przekroczyła 3000, natomiast Służby leśnej przeszło 1000 osób.

Przydatne linki:

Przykładowe referencje uczestników ostatnich kursów –
kliknij w miniaturę, aby powiększyć obraz

KPPDBernard Kuś

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów? Przede wszystkim stawiamy na wysoką jakość merytoryczną organizowanych przez nas szkoleń. Chcemy by ich uczestnicy wynieśli wiedzę przydatną w codziennej pracy, która przekłada się na poprawę jej jakości i efektywności. Słuchamy opinii uczestników kursów i staramy się, by każde kolejne szkolenie było jeszcze lepsze niż poprzednie. Program organizowanego przez nas „Kursu brakarskiego” obejmuje tematy przygotowane specjalnie dla osób związanych z zakupem surowca drzewnego, których nie poruszają kursy organizowane przez jednostki Lasów Państwowych.

Przykładowe referencje:

„Znakomicie przygotowani instruktorzy w sposób zrozumiały przekazywali wiedzę oraz wykazywali się przy tym profesjonalizmem i doświadczeniem. (…) Rzetelna wiedza, potężna dawka praktyki i świetna organizacja to podstawy dobrego szkolenia, dlatego też polecam współpracę z organizatorami kursu: firmami Forest Consulting Center oraz Drewno.pl”  Bernard Kuś – uczestnik, styczeń 2015

„Jestem zadowolony z odbytego szkolenia. Program został zrealizowany w pełni i zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Instruktorzy w sposób zrozumiały przekazywali wiedzę i charakteryzowali się profesjonalizmem. Potwierdzeniem tych słów jest ukończenie przeze mnie z wynikiem pozytywnym ww. kursu oraz otrzymanie III klasy brakarskiej. Polecam! – Grzegorz Ucinek – firma LASPOL, czerwiec 2014

„W szkoleniu tym brało udział sześciu pracowników z KPPD-Szczecinek. Wszystko ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym oraz uzyskali III stopień klasy brakarskiej. Szkolenie zorganizowane i zrealizowane zostało w pełni rzetelnie i profesjonalnie. Firmy Forest CC i Drewno.pl współpracowały z doświadczonymi ekspertami i instruktorami brakarstwa, dzięki czemu na kursie nie zabrakło fachowej wiedzy jak i przydatnej praktyki. Tym samym firmy są godne polecenia i zaufania.” – Bożena Czerwińska – Lasek, wiceprezes KPPD-Szczecinek, październik 2014