slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i 15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie. Kolejny kurs: 30 maja - 9 czerwca 2017 r.
slide
"Kurs brakarski drewna okrągłego" - kwiecień 2017
Ponad 70-godzinne i 8-dniowe szkolenie. Egzamin na III klasę brakarską. Zapytaj o RABAT
slide
Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego
4-dniowe szkolenie związane ze znakowaniem tarcicy CE. Termin: lipiec 2017 r. Zapisy do 30.06.17
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ (dotacje z PUP) 30 maja - 9 czerwca 2017 r. (11 dni) Ostatnie wolne miejsca
Kurs żurawi przenośnych HDS + egzamin UDT II Ż 8 - 9 czerwca 2017 r. (2 dni) Brak wolnych miejsc
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 27 - 30 lipca 2017 r. (4 dni) 30-06-2017
Kurs brakarski drewna okrągłego dla przedsiębiorców leśnych i tartaczników - III klasa brakarska 22 - 28 lipca 2017 r. (7 dni) 30-06-2017

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

“ELMIA WOOD” – święto branży leśnej – 7-10.06.2017

Dodano: 18-05-2017

Wybieramy się na największe międzynarodowe targi leśne Elmia Wood do Szwecji!  Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Targi organizowane są co cztery lata, w lesie na południe od miejscowości Jönköping, gdzie gromadzi się ponad 500 wystawców, 50 tys. odwiedzających z 50 krajów.

Elmia Wood ma wyjątkowy charakter,
w odróżnieniu do podobnych imprez targowych – tutaj każdy jest świadkiem dynamicznych pokazów maszyn leśnych, może je “dotknąć”
i przetestować.

Zdjęcie z Elmia Wood 2013

Continue reading

Brakuje dziś autorytetów – wspomnienie dr Grodeckiego

Dodano: 27-04-2017

On był nielicznym z ludzi, których w naszym leśnym świecie za taki autorytet można uznać. Gdyby to usłyszał, pewnie od razu by protestował ze swoim charakterystycz-nym „przesadzasz”, ale taka jest prawda. Był człowiekiem szalenie skromnym, zwykł o sobie mówić: jestem po prostu Józek. Dla naszego pokolenia był Panem Doktorem – tak zostało od czasów studiów i inaczej się do niego nie zwracaliśmy.

Do końca był człowiekiem bardzo przenikliwym i trafnie przewidującym zachodzące w naszym otoczeniu zmiany. Tak było ze wszystkim. Kiedy nieco ponad piętnaście lat temu opowiadał na studiach o harwesterach i forwarderach wszyscy słuchaliśmy tego jako pewnego rodzaju „science fiction”. Minęły 2-3 lata, 2004 rok – Unia Europejska, wielka emigracja Polaków za chlebem i już w 2007-2008 roku wielki boom – nagle harwestery pojawiły się w wielu miejscach i stały się chlebem powszednim. Mniej więcej w tym samym czasie wspólnie z kolegami z poznańskiego Wydziału Leśnego podniósł pomysł konieczności stworzenia możliwości dokształcenia właścicieli i pracowników przedsiębiorstw leśnych. W 2003 roku, między innymi z jego inicjatywy powstało Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych. Pomysł, jak zawsze w Jego przypadku, wyprzedzający rzeczywistość.

Continue reading

12 h Kurs żurawi przenośnych HDS + egzamin UDT II Ż

Dodano: 11-04-2017

Organizujemy 2-dniowe, 12-godzinne szkolenie (8 -9. czerwca 2017, tj. czwartek-piątek), dotyczące zdobycia uprawnień “dozorowych”, niezbędnych do operowania żurawiami przenośnymi z kategorią II Ż. Są to żurawie montowane na maszynach wielooperacyjnych oraz na wszelkiego rodzaju przyczepach leśnych, służących do zrywki i załadunku drewna.

Nasze szkolenie adresowane jest do osób, które odbyły już praktykę na przyczepie zrywkowej z żurawiem HDS i chciałyby nabyć odpowiednie uprawnienia. Kurs składa się z dwóch modułów: części teoretycznej oraz praktycznej na symulatorze komputerowym i forwarderze. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu państwowego, przeprowadzonego przez komisję z Urzędu Dozoru Technicznego, absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne UDT uprawniające do obsługi żurawi przenośnych typu leśnego. Wymagane jest doświadczenie w obsłudze żurawia oraz posiadanie prawa jazdy kat. B.

Continue reading

(Polski) Kurs brakarski. “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”

Dodano: 07-02-2017
Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejne, wiosenne szkolenie brakarskie, tym razem “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Najbliższy kurs odbędzie się w lipcu 2017 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy kolejnego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Prześlij zgłoszenie: pobierz formularz zgłoszeniowy