slide
"Zamówienia publiczne w usługach leśnych" - po zmianach ustawy PZP
2-dniowe weekendowe szkolenie z warsztatami. Termin: weekend 1-2 października 2016 r.
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i 15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie. Termin: 27.09-7.10.2016. Dostępne dotacje z PUP!
slide
ZUS: nawet 90% bezzwrotnej dotacji
Dotacje z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na inwestycje związane z poprawą BHP. Doradzamy i piszemy wnioski!
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Czyszczenia wczesne i czyszczenia późne (CW i CP) 22 lipca 2016 r. szkolenie zakończone
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ – dotacje z PUP 27 września - 7 października 2016 r. (11 dni, 100 h) 31-08-2016
Szkolenie "Zamówienia publiczne w usługach leśnych" Po zmianie ustawy PZP! 1 - 2 października 2016 r. (2 dni) 15-09-2016
"Maszynowe technologie pozyskania drewna" - szkolenie dla Leśników 18-19, 20-21, 26-27 października 2016 r. Szkolenie zamknięte

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

(Polski) Szkolenie “Zamówienia publiczne w usługach leśnych” Po rewolucyjnej zmianie w PZP dot. przetargów w 2016

Dodano: 18-07-2016

IMG_9150

11 lipca Prezydent Andrzej Duda podpisał nową ustawę o prawie zamówień publicznych. W uzasadnieniu czytamy, że dokument ma ujednolicić, w zakresie procedury przetargowej, przepisy krajowe z przepisami krajów unijnych. Co to realnie oznacza? Z całą pewnością rewolucję i na tym etapie wiele niewiadomych m.in. dla przedsiębiorców leśnych, którzy już jesienią znów startują w przetargach. Ustawa wchodzi w życie 14 dni od jej podpisania.

Niewiadomych i znaków zapytania jest bardzo wiele a tematyka nie należy do łatwych. Tradycyjnie wczesną jesienią chcemy zorganizować dwudniowe szkolenie z zakresu “Prawa zamówień publicznych w usługach leśnych”, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianych zmian. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, iż skuteczność w leśnych przetargach to dla niejednej firmy „być albo nie być” na rynku usług leśnych w Polsce.

Aby być sprawnym w nowych i zawiłych niuansach Prawa Zamówień Publicznym i przede wszystkim skutecznym – warto się doszkolić. Problemy były i będą zawsze, łatwo przecież o błąd formalny lub odrzucenie oferty, szczególnie w kontekście nowych i jednoznacznie nie zinterpretowanych jeszcze przepisów. Szkolenie odbędzie się wraz z częścią praktyczną – warsztatową, aby każdy z uczestników mógł omówić wszystkie istotne zmiany w PZP.

⇒ Ramowe punkty programu szkolenia – kliknij

Tytuł szkolenia
„Zamówienia publiczne w usługach leśnych

Termin szkolenia
1-2 października 2016 r.

termin szkolenia na krótko przed ogłoszonymi przetargami

Miejsce
Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie k. Poznania

Informacje i zapisy
Jacek Rutkowski, tel. 690-800-290
e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl

Kliknij, aby pobrać formularz zgłoszeniowy

Wyjazd do Bawarii … 17. KWF Tagung

Dodano: 28-06-2016

Jak podają organizatorzy w największej leśnej europejskiej imprezie targowej wzięło udział ponad 50 tys. zwiedzających. Tegoroczny 17. KWF Tagung to 100-hektarowa powierzchnia, na której zaprezentowało się ponad 500 wystawców z ok. 25 krajów. Ta cykliczna impreza targowa odbywa się co 4 lata, w tym roku miała miejsce w dniach 9 – 12 czerwca w południowych Niemczech, koło miejscowości Roding w Bawarii.

Mnóstwo maszyn leśnych, nie tylko wiodących producentów, ale i także tych mniejszych. Podpatrzyliśmy kilka ciekawych rozwiązań technologicznych, które mogą przekładać się na udoskonalenie gospodarki leśnej a przede wszystkim wprowadzić promowane innowacje w maszynowych technologach pozyskania drewna. Te ostatnie są dla nas szczególnie istotne z punktu widzenia ubiegania się w Polsce o ostatnie środki unijne.

KWF Tagung to przede wszystkim wycieczki technologiczne, czyli aktywna forma udziału w targach. Kilkunastokilometrowe trasy, na których rozlokowane były przystanki z pokazami pracy maszyn w rzeczywistych warunkach terenowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. pokazy pracy harwestera na stromych stokach, z wykorzystaniem specjalistycznych wyciągarek oraz systemy nawigujące operatora, które zadaniem jest wycięcie szklaku w gęstym lesie z ograniczoną widocznością.

Kolejna międzynarodowa impreza leśna za dwa lata w Szwecji. A następny KWF w Niemczech w 2020 roku. Wcześniej EKO-LAS w Lublinie (1-3.09.16). Nasza galeria zdjęć z 17. KWF Tagung

Spotkanie absolwentów „Kursu operatorów” – komunikat z 18.06.2016 r.

Dodano: 18-06-2016

100_4092 - KopiaUWAGA KOMUNIKAT!
Informujemy, iż w związku z licznymi prośbami naszych absolwentów-operatorów, podjęliśmy decyzję, że spotkanie zostanie przełożone na jesień. Jak się okazało przed sezonem urlopowym jest sporo pracy w branży usług leśnych, dlatego spotkanie przekładany na spokojniejszy okres. Dokładny termin wkrótce.

Zapraszamy do do Gliwic na dwudniowe szkolenie-spotkanie naszych absolwentów „Kursów operatorów”. 

Zjazd organizujemy wraz wiodącą marką olejową – FUCHS OIL. Za symboliczną cenę zapewniamy udział w dwóch ciekawych modułach szkoleniowych, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Do tej pory przeszkoliliśmy niespełna 200 operatorów harwestera i prawie stu na forwardera. Będzie to doskonała okazja do potrzebnej integracji środowiska operatów maszyn leśnych i wymiany między sobą wielu cennych doświadczeń ale i także kontaktów.

Spotkanie adresowane jest tylko dla osób, które w ramach Forest CC lub wcześniejszego CKPL zrealizowały u nas szkolenie operatorów maszyn leśnych. Szczegóły poniżej:

Continue reading