slide
"Zamówienia publiczne w usługach leśnych" - po zmianach ustawy PZP
2-dniowe weekendowe szkolenie z warsztatami. W trakcie indywidualne konsultacje z prawnikiem.
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i 15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie. Termin: styczeń / luty 2017 r. Dostępne dotacje z PUP!
slide
Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego
4-dniowe szkolenie związane ze znaczeniem surowca CE Termin: początek 2017 r.
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Szkolenie "Zamówienia publiczne w usługach leśnych" Po zmianie ustawy PZP! 26 - 27 listopada 2016 r. (2 dni) Prosimy o kontakt
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ (dotacje z PUP) - ostatni kurs w tym roku 15 - 25 listopada 2016 (11 dni) Kolejna edycja - styczeń / luty 2017
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 17 - 20 listopada 2016 r. (4 dni) Kolejna edycja - luty 2017

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

(Polski) Szkolenie “Zamówienia publiczne w usługach leśnych” Po rewolucyjnej zmianie w PZP dot. przetargów w 2016

Dodano: 29-11-2016

IMG_9150

UWAGA! Trwają zapisy na ostatnie już szkolenie z przetargów. Tel. 690-800-290

11 lipca Prezydent Andrzej Duda podpisał nową ustawę o prawie zamówień publicznych, następnie była ona korygowana we wrześniu. W uzasadnieniu czytamy, że dokument ma ujednolicić, w zakresie procedury przetargowej, przepisy krajowe z przepisami krajów unijnych. Co to realnie oznacza? Z całą pewnością rewolucję i na tym etapie wiele niewiadomych m.in. dla przedsiębiorców leśnych, którzy już jesienią znów startują w przetargach. Ustawa wchodzi w życie 14 dni od jej podpisania.

Niewiadomych i znaków zapytania jest bardzo wiele a tematyka nie należy do łatwych. Tradycyjnie wczesną jesienią chcemy zorganizować dwudniowe szkolenie z zakresu “Prawa zamówień publicznych w usługach leśnych”, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianych zmian. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, iż skuteczność w leśnych przetargach to dla niejednej firmy „być albo nie być” na rynku usług leśnych w Polsce.

Aby być sprawnym w nowych i zawiłych niuansach Prawa Zamówień Publicznym i przede wszystkim skutecznym – warto się doszkolić. Problemy były i będą zawsze, łatwo przecież o błąd formalny lub odrzucenie oferty, szczególnie w kontekście nowych i jednoznacznie nie zinterpretowanych jeszcze przepisów. Szkolenie odbędzie się wraz z częścią praktyczną – warsztatową, aby każdy z uczestników mógł omówić wszystkie istotne zmiany w PZP.

⇒ Ramowe punkty programu szkolenia – kliknij

Continue reading

(Polski) Kurs brakarski. “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” (zobacz przykładowe referencje)

Dodano: 29-11-2016

IMG_8677

Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejne szkolenie brakarskie, tym razem “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Najbliższy kurs odbędzie się w lutym 2017 r. Prosimy o kontakt.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.
Uczestnicy naszego drugiego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:
  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.
Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Prześlij zgłoszenie: pobierz formularz zgłoszeniowy