slide
"Kurs mechanika firmy leśnej"
3 dni pracy mechanika maszyn typu harwester i forwarder. Kolejna edycja 22 - 24 września
slide
Kolejne szkolenie "Zamówienia publiczne w usługach leśnych"
Weekendowe szkolenie "Jak być skutecznym w przetargach zlecanych przez LP". Termin 23-24 września
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i 15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie.
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ (dotacje z PUP) 19 - 29 września 2017 r. (11 dni) Ostatnie wolne miejsca
„Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder 22 - 24 września 2017 r. (2 dni) 15-09-2017
Szkolenie "Zamówienia publiczne w usługach leśnych" 23 - 24 września 2017 r. (2 dni) 15-09-2017
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 5 - 8 października 2017 r. (4 dni) 28-09-2017
Kurs brakarski drewna okrągłego dla przedsiębiorców leśnych i tartaczników - III klasa brakarska 7 - 13 października 2017 r. (7 dni) 30-09-2017

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

(Polski) Szkolenie “Zamówienia publiczne w usługach leśnych”

Dodano: 23-08-2017

IMG_9150

Od jesieni ubiegłego roku mamy znowelizowaną ustawę o prawie zamówień publicznych. Dokument miał ujednolicić, w zakresie procedury przetargowej, przepisy krajowe z przepisami krajów unijnych. Czy tak rzeczywiście było? Z całą pewnością jest jeszcze wiele niewiadomych m.in. dla przedsiębiorców leśnych, którzy już jesienią znów startują w kolejnych przetargach.

Niewiadomych i znaków zapytania jest bardzo wiele a tematyka nie należy do łatwych. Wzorem lat ubiegłych chcemy zorganizować dwudniowe szkolenie z zakresu “Prawa zamówień publicznych w usługach leśnych”, ze szczególnym uwzględnieniem ubiegłorocznych zmian i interpretacji przepisów. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, iż skuteczność w leśnych przetargach to dla niejednej firmy „być albo nie być” na rynku usług leśnych w Polsce.

Aby być sprawnym w nowych i zawiłych niuansach Prawa Zamówień Publicznym i przede wszystkim skutecznym – warto się doszkolić. Problemy były i będą zawsze, łatwo przecież o błąd formalny lub odrzucenie oferty, szczególnie w kontekście zmieniających się przepisów. Szkolenie odbędzie się wraz z częścią praktyczną – warsztatową, aby każdy z uczestników mógł skonsultować swój przypadek.

Szkolenie pozwoli na prawidłowe przygotowanie oferty przetargowej poprzez m.in. analizę zapisów SIWZ, kwalifikacji zawodowych, bezbłędne opracowanie JEDZ (Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia), zasobów podmiotów trzecich, etc. W programie przydatny instruktarz o tym, jak nawiązywać konsorcja bez ryzyka zarzutów o zmowy przetargowe.

Ponadto omówione zostaną uprawnienia Wykonawcy w toku postępowania, jak wpływać na treść SIWZ i na etapie realizacyjnym na treść umowy. Ponadto wskażemy, jak kontrolować podwykonawców i tworzyć aneksy do umowy.

⇒ Ramowe punkty programu szkolenia – kliknij

Formularz zgłoszeniowy – kliknij, aby pobrać

Continue reading

“Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder

Dodano: 22-08-2017

Zapraszamy na całkiem nowe szkolenie adresowane do pracowników warsztatowych przedsiębiorstw leśnych. Proponujemy 3-dniowy kurs, na którym położony zostanie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, realizowane w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej, która wykonuje głównie pracę z pozyskania i zrywki drewna, przy użyciu wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder. Ze względu na pilotażową edycję szkolenia, przewidzieliśmy atrakcyjną cenę. Szczegóły poniżej.

Praktyka warsztatowa zostanie poprzedzona modułem teoretycznym, nt. budowy maszyn i jej komponentów. Planowana jest grupa kameralna, wraz z samodzielnym wykonywaniem prac warsztatowych. Współpraca z doświadczonym mechanikiem-instruktorem, na co dzień pracującym w PUL LASTECH, który jako jeden z pierwszych firm leśnych w Polsce zakupiło profesjonalne maszyny leśne. Podczas tego kursu będziemy bazować na zielonych maszynach John Deer (seria D i E) oraz Timberjack.

Celem kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie, najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie. Proponujemy intensywny instruktarz w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn.

Ramowy program kursu:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (konwersatorium)

 • Zasady BHP podczas pracy warsztatowej
 • Budowa maszyn i jej komponentów – wprowadzenie
 • Czytanie schematów hydraulicznych – analiza instrukcji
 • Budowa układu hydraulicznego
 • Okresowe przeglądy maszyn – tzw. interwały serwisowe
 • Główne zalecenia dot. obsługi maszyny, mające na celu zapobieganie uszkodzeniom
  i awariom maszyn leśnych do pozyskania i zrywki drewna

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (warsztat)

 • Sposób organizacji dnia pracy mechanika maszyn leśnych
 • Omówienie działania jak i budowy części i podzespołów stosowanych w maszynach leśnych typu harwester i forwarder
 • Umiejętność czytania i posługiwania się katalogiem części wymiennych do maszyn. Współpraca z serwisem i działem magazynowym / zamawianie części
 • Naprawy i regeneracje przy użyciu specjalistycznych i nietypowych narzędzi warsztatowych.
 • Zmniejszenie kosztów użytkowania i przedłużenie żywotności maszyn poprzez odpowiednie wewnętrzne (samodzielne) serwisowanie sprzętu leśnego
 • Awarie i szukanie ich przyczyn. Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów
 • Prace techniczne w układzie elektrycznym i hydraulicznym maszyny. Zasada działania
 • Wyjazd i pokaz pracy maszyn. Wykonywanie napraw w warunkach terenowych
 • Egzamin praktyczny – zdobyte umiejętności potwierdzone certyfikatem

Kurs organizowany będzie od piątku do niedzieli, teren Nadleśnictwa Oborniki Wlkp. ok. 30 km od Poznania. Ostatniego dnia szkolenia przewidziany egzamin praktyczny. Po jego pozytywnym ukończeniu absolwent otrzyma certyfikat. Organizator zapewnia w cenie zakwaterowanie i pełne wyżywienie, materiały szkoleniowe, środki ochrony BHP, ubezpieczenie NNW.

Termin kursu: 22 – 24 września 2017 r.
Cena promocyjna pilotażowej edycji kursu tj. 1980 zł netto + 23% VAT = 2.435,5 zł brutto
Jeśli jesteś zainteresowany, to pobierz formularz zgłoszeniowy – kliknij

Wszystkich zainteresowanych “Kursem mechanika firmy leśnej” zachęcamy do kontaktu, tel. 690-800-290 (Jacek Rutkowski) lub e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl

Continue reading

Kolejne targi z naszym udziałem – DREMA 2017

Dodano: 20-08-2017

Targi DREMA z roku na rok stają się coraz bardziej prestiżową imprezą na skalę globalną, poświęconą branży drzewno-meblarskiej. 7 pawilonów tętniących życiem, mnóstwo maszyn w ruchu oraz tysiące zwiedzających tylko potwierdzają renomę tego wydarzenia. Zobaczcie, jak było w 2016 r i już dziś rezerwujcie czas na kolejną edycję! Do zobaczenia 12-15 września 2017 w Poznaniu!

Więcej informacji na temat tegorocznych targów DREMA na stronie www.drema.pl

Źródło: ekolas.mtp.pl

(Polski) Kurs brakarski. “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”

Dodano: 05-06-2017
Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejne, jesienne szkolenie brakarskie, tym razem “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Najbliższy kurs odbędzie się w październiku 2017 r. Ostatnia edycja w tym roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy kolejnego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

 • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
 • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
 • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
 • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Prześlij zgłoszenie: pobierz formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?
Szybki kontakt do organizatora: Jacek Rutkowski, tel 690-800-290, biuro@forestcc.pl