slide
"Kurs brakarski drewna okrągłego" - 24.II - 3.III.2017
Ponad 70-godzinne i 8-dniowe szkolenie. Egzamin na III klasę brakarską. Zapytaj o ExtraRabat.
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i 15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie. Termin: 7-17 lutego 2017 r. Dostępne dotacje z PUP!
slide
Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego
4-dniowe szkolenie związane ze znaczeniem surowca CE. Termin: 23-26 lutego 2017 r.
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ (dotacje z PUP) - I kurs w 2017 r. 7 - 17 lutego 2017 r. (11 dni) Brak wolnych miejsc
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 23 - 26 lutego 2017 r. (4 dni) 15-02-2017
Kurs brakarski drewna okrągłego dla przedsiębiorców leśnych i tartaczników - III klasa brakarska 24 lutego - 3 marca 2017 r. (7 dni) 15-02-2017

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

(Polski) Kurs brakarski. “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”

Dodano: 07-02-2017
Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejne szkolenie brakarskie, tym razem “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Najbliższy kurs odbędzie się w lutym 2017 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy kolejnego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Prześlij zgłoszenie: pobierz formularz zgłoszeniowy

12 h Kurs żurawi przenośnych HDS + egzamin UDT II Ż

Dodano: 16-01-2017

Organizujemy 2-dniowe, 12-godzinne szkolenie (16-17.02 tj. czwartek-piątek), dotyczące zdobycia uprawnień “dozorowych”, niezbędnych do operowania żurawiami przenośnymi z kategorią II Ż. Są to żurawie montowane na maszynach wielooperacyjnych oraz na wszelkiego rodzaju przyczepach leśnych, służących do zrywki i załadunku drewna.

Nasze szkolenie adresowane jest do osób, które odbyły już praktykę na przyczepie zrywkowej z żurawiem HDS i chciałyby nabyć odpowiednie uprawnienia. Kurs składa się z dwóch modułów: części teoretycznej oraz praktycznej na symulatorze komputerowym i forwarderze. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu państwowego, przeprowadzonego przez komisję z Urzędu Dozoru Technicznego, absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne UDT uprawniające do obsługi żurawi przenośnych typu leśnego. Wymagane jest doświadczenie w obsłudze żurawia oraz posiadanie prawa jazdy kat. B.

Continue reading

Misja gospodarcza na Ukrainę z przedstawicielem FCC

Dodano: 14-12-2016

Kilkunastu polskich przedsiębiorców i osób związanych z branżą usług leśnych, w tym nasz pracownik Jacek Rutkowski, wzięło udział w misji gospodarczej do ukraińskiej miejscowości Łuck, w obwodzie wołyńskim. Trzydniowy wyjazd, który miał miejsce w drugiej połowie listopada, zorganizował Komitet Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polsko-Ukraiński Klub Biznesu w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Leśnych z Gołuchowa k. Poznania.

Prezentacja Jacka Rutkowskiego nt. kursów zawodowych dla przedsiębiorców leśnych organizowanych przez FCC

Celem misji technicznej było ukazanie, jak funkcjonuje gospodarka leśna na Wschodzie. Uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się, przez kogo i jak zarządzane są lasy, na jakich zasadach zlecane są prace związane z ich gospodarowaniem oraz kto zajmuje się przerobem surowca
i czym charakteryzuje się system sprzedaży drewna. Celem strategicznym było rozpoznanie możliwości nawiązania długofalowej współpracy i zdefiniowanie szans zbudowania systemu relacji biznesowych pomiędzy stroną polską i ukraińską.

Continue reading