slide
"Kurs mechanika firmy leśnej"
3 dni pracy mechanika maszyn typu harwester i forwarder. Najbliższa edycja - kwiecień 2018 r.
slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
Kolejna edycja 17 - 27 IV 2018 Zapisy do 31 marca. Infolinia tel. 690-800-290
slide
"Kurs brakarski drewna okrągłego z egzaminem - III klasa brakarska"
Najbliższa edycja kursu w wakacje 2018 r. Szczegóły na www.drewno.pl
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ w cenie 17 - 27 kwietnia 2018 r. (11 dni) Brak miejsc. Rekrutacja zakończona
„Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder 27 - 29 kwietnia 2017 r. (2 dni) 15-04-2018

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

Wybór wykonawcy: Dzierżawa powierzchni leśnej na potrzeby przeprowadzenia części praktycznej kursu operatora harwestera

Dodano: 15-04-2018

Poniżej prezentujemy szczegóły opublikowanego w Bazie Konkurencyjności dnia 15.04.2018 postępowania ofertowego, dotyczącego wyłonienia Wykonawcy usługi dotyczącej wyboru wykonawcy na dzierżawę powierzchni leśnej na potrzeby przeprowadzenia części praktycznej kursu operatora harwestera.

Szczegóły postępowania – kliknij, aby przejść do szczegółów postępowania

Załączniki dotyczące postępowania (pliki do pobrania):

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, termin składania ofert: 2018-04-24, godz.: 12.00 CET

Postępowanie odbywa się w ramach trwającego projektu pt. „DREWNO – SUROWIEC DOSKONAŁY: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśnodrzewnym województwa warmińsko-mazurskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Uczestnicy szkolenia płacą tylko 10% wartości szkolenia. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby dorosłe z województwa warmińsko-mazurskiego.

Continue reading

“Kurs mechanika firmy leśnej”- harwester / forwarder

Dodano: 20-03-2018

Zapraszamy na kolejną edycję nowego szkolenia adresowanego do pracowników warsztatowych przedsiębiorstw leśnych. Proponujemy 3-dniowy kurs, na którym położony zostanie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, realizowane w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej, która wykonuje głównie pracę z pozyskania i zrywki drewna, przy użyciu wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder.

Praktyka warsztatowa zostanie poprzedzona modułem teoretycznym, nt. budowy maszyn i jej komponentów. Planowana jest grupa kameralna, wraz z samodzielnym wykonywaniem prac warsztatowych. Współpraca z doświadczonym mechanikiem-instruktorem, na co dzień pracującym w PUL LASTECH, który jako jeden z pierwszych firm leśnych w Polsce zakupiło profesjonalne maszyny leśne. Podczas tego kursu będziemy bazować na zielonych maszynach John Deer (seria D i E) oraz Timberjack.

Celem kursu jest omówienie oraz pokazanie na konkretnym przykładzie, najczęstszych problemów, z jakimi spotyka się mechanik obsługujący maszyny leśne w przedsiębiorstwie. Proponujemy intensywny instruktarz w doświadczonej firmie leśnej, która jako pierwsza w Polsce zakupiła harwestery i forwardery i tym sposobem zetknęła się ze wszystkimi nagminnymi przypadkami wewnętrznego serwisu maszyn.

Termin kursu: 27 – 29 kwietnia 2018 r. (2 dni)

Miejsce: teoria: Oborniki Wlkp., praktyka: Dąbrówka Leśna k. Poznania

Cena: z wyżywieniem i zakwaterowaniem – 1.980 zł netto + 23% VAT = 2.435,4 zł brutto / os.

Formularz zgłoszeniowy: kliknij, aby pobrać zgłoszenie

Continue reading

Zaczynamy nowy projekt UE – dofinansowanie do 90% !

Dodano: 09-03-2018

Miło nam poinformować, że od kwietnia 2018 r. aż do czerwca 2019 r. jako Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego realizować będziemy kolejny szkoleniowy projekt unijny, w ramach którego zorganizujemy kilkanaście naszych zawodowych kursów dla branży leśnej i drzewnej. Uczestnikami projektu mogą być osoby dorosłe (studenci, pracownicy przedsiębiorstw, os. bezrobotne, etc.), które zamieszkują lub pobierają naukę na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

Wszystkie szkolenia będą finansowane w 90% z Unii Europejskiej! Uczestnik będzie płacił tylko 10% kosztów. Celem projektu jest stworzenie możliwości uzyskania, podniesienia lub uzupełnienia kwalifikacji bądź kompetencji zawodowych niezbędnych do prac przy pozyskiwaniu i wykorzystywaniu drewna.

Na projekt składa się 5 rodzajów kursów praktycznych, dających konkretne umiejętności potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Dla branży leśnej zaplanowano: „Kurs operatora harwestera” (4 edycje po 5 os. każda) i „Kurs operatora forwardera” (2 edycje po 5 os. każda). Dla branży drzewnej zaplanowano zaś: „Kurs brakarski drewna okrągłego z III klasą brakarską” (4 edycje po 12 os. każda), „Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” (2 edycje po 8 os. każda) oraz nowość „Kurs operatora traków taśmowych” (2 edycje po 8 os. każda). Pierwsze szkolenie (“Kurs operatora harwestera”) planujemy już w maju (planowany termin I kursu: 15-25 maja 2018 r.)

Uczestnikami projektu będą osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat i posiadają dowód osobisty, zamieszkują teren województwa warmińsko-mazurskiego, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć udziału w ww. kursach oraz przejdą poprawnie proces rekrutacji. Przewidzieliśmy udział 110 osób w ramach projektu.

Ramowy Harmonogram realizacji projektu:

Kliknij, aby pobrać harmonogram w pliku PDF

Wszystkie szczegóły dotyczące naszego projektu opublikowaliśmy w osobnej zakładce “Projekt UE” – kliknij, aby przejść do informacji