slide
Pełnowymiarowy KURS OPERATORA harwestera i forwardera (wraz z UDT)
11-dniowy kurs z symulatorem i15 godzinami indywidualnej praktyki na maszynie w terenie. Najbliższy termin: maj 2016 - trwają zapisy. Dostępne dotacje z PUP!
slide
Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną
4-dniowy kurs związany z oznaczaniem tarcicy znakiem CE
slide
ZUS: nawet 90% bezzwrotnej dotacji
Dotacje z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na inwestycje związane z poprawą BHP. Doradzamy i piszemy wnioski!
Prev
Next

NASZE AKTUALNE SZKOLENIA

NAZWA SZKOLENIA
(kliknij w link szkolenia, by poznań szczegóły)
NAJBLIŻSZY TERMIN ZAPISY DO WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 9 - 12 czerwca 2016 r. (4 dni) 31-05-2016
Maszynowe technologie pozyskania drewna 14 - 15 czerwca 2016 r. (2 dni) Szkolenie zamknięte
Kurs operatora harwestera / forwardera + UDT na IIŻ – dotacje z PUP 11 - 21 października 2016 (11 dni) 15-09-2016

Informacji o szkoleniach udziela i zgłoszenia przyjmuje:
Jacek Rutkowski, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl, tel. 690 800 290

Aktualności

Warto się spotykać, szczególnie na Targach!

Dodano: 27-04-2016

Bez tytułu

Za nami Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA, które odbyły się w 23-25 kwietnia w Sosnowcu. Wraz z portalem Drewno.pl, z którym współorganizujemy nasze kursu brakarskie, stworzyliśmy Strefę Wiedzy, czyli specjalną przestrzeń będąca źródłem informacji na szereg tematów dotyczących branży drzewnej.

Podczas licznych seminariów i prezentacji swoje wystąpienia mieli specjaliści reprezentujący m.in. Instytut Technologii Drewna, Instytut Badawczy Leśnictwa, Forest Consulting Center, Drewno.pl, SGS Polska.

Continue reading

Szkolenie dla RDLP Poznań – “Maszynowe technologie…”

Dodano: 25-03-2016

IMAG1191

„Maszynowe technologie pozyskania drewna”, to tytuł kolejnego szkolenia, które w połowie marca zrealizowaliśmy dla ponad 50 leśników z RDLP Poznań.

Przez dwa dni przekazywaliśmy kursantom w zielonych mundurach nie tylko wiedzę teoretyczną ale i praktyczną na temat m.in. organizacji i logistyki pracy harwestera i forwardera; sortymentowej metody pozyskania; wyznaczania szklaków operacyjnych; zabiegów trzebieżowych z wykorzystaniem maszyn i odbiórki drewna kłodowanego w stosach. Nie zabrakło także aspektów hodowlanych, wysokości pniaków i wymiarowania kłód oraz wpływu technologii na środowisko leśne czy pozyskania w drzewostanach poklęskowych.

II dnia szkolenia wybraliśmy się w teren Nadleśnictwa Oborniki Wlkp. k. Poznania. Tam omawialiśmy maszynowe pozyskiwanie drewna w cięciach przedrębnych oraz rębnych. Następnie analizowaliśmy wyznaczone szlaki zrywkowe oraz rezultaty przeprowadzonej trzebieży wczesnej i późnej przy użyciu maszyn. Była też okazja zobaczyć na żywo sprawną i dobrze zorganizowaną pracę zastawu do ścinki i zrywki. Z tego miejsca ogromne podziękowania dla kierownictwa Nadleśnictwa Oborniki i Nadleśnictwo Pniewy oraz firmy leśnej LASTECH, za profesjonalne przygotowanie powierzchni na pokazy oraz udostępnienie maszyn leśnych.

Mamy nadzieję, że kolejne RDLP będą zainteresowane podobnymi szkoleniami i zechcą z nami współpracować w tym zakresie. Wyniki z przeprowadzonych po szkoleniu anonimowych ankiet są potwierdzeniem, iż oferujemy najwyższy poziom kształcenia! marcowe szkolenie realizowane było na zlecenie warszawskiego stowarzyszania SITLID.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji ze szkolenia:

Zimowy “Kurs harwestera i forwardera” – FOTORELACJA

Dodano: 04-03-2016

Glowne (Kopiowanie)

Zapraszamy do wyjątkowo obszernej galerii zdjęć, obrazujących zakończony niedawno kolejny kurs wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester i forwarder. W szkoleniu, które odbyło się w lutym i trwało niespełna dwa tygodnie, brało udział  11 uczestników. Większość z nich robiła uprawnienia na maszynę do ścinki, czyli harwester, oraz dwóch Panów na maszynę do zrywki drewna – forwarder.

Nasz kurs jest pełnowymiarowy, jako organizatorzy zapewniamy kompleksową usługę szkolenia: proprofesjonalnie przeprowadzone szkolenie, pełne wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe (skrypt, notatnik, długopis, teczka), kask, kamizelka, rękawice, dojazdy na powierzchnię, przerwy kawowe, symulator, praktykę na maszynach w terenie, egzamin UDT, ubezpieczenie od NNW, po pozytywnie ukończonych egzaminach – wszystkie wymagane dokumenty, wraz z certyfikatami w trzech wers. językowych.

Kolejna edycja kursu odbędzie się wiosną – od 10 do 20 maja 2016 r. na terenie Nadleśnictwa Oborniki Wielkopolskie k. Poznania. Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu i jednocześnie przypominamy, iż miejsc na kursie jest ograniczona ilość! Czasu jest teoretycznie sporo, ale zakładamy, iż termin przyjmowania zgłoszeń mija z końcem marca. Po tym czasie może być problem z wolnymi miejscami. Więcej informacji pod linkiem

Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Jacek Rutkowski, tel. 690-800-290, e-mail: biuro@forestcc.pl

Pobierz formularz – wstępne zgłoszenie

Przypominamy także o dostępnych dofinansowaniach do naszych szkoleń. Nawet w 100%. Wszystkie szczegóły do uzyskania pod podanym numerem telefonu. Doradzamy i pomagamy bezpłatnie ubiegać się o zewnętrzne środki finansowania kursów. Do usłyszenia i zobaczenia po Majówce na kolejnym “Kursie harwestera / forwardera”. Poniżej zdjęcia z ostatniego kursu.

(Polski) Kurs brakarski. “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” Kolejna edycja w czerwcu 2016 (zobacz przykładowe referencje)

Dodano: 17-01-2016

IMG_8677

Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejne szkolenie brakarskie, tym razem “Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Kurs odbędzie się od 9 do 12 czerwca 2016 r. Zapisy przyjmujemy do końca maja !

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.
Uczestnicy naszego drugiego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:
  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.
Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Prześlij zgłoszenie: pobierz formularz zgłoszeniowy